Member Login



Team & Events Calendar

Wednesday 16 January 2019
Ethan coaching 10:00 - 12:00 B Court
Hiroko Coaching 10:00 - 18:00 A Court, C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Glenn Kuma-Mintha Coaching 14:00 - 15:00 C Court
George Junior Coaching 15:00 - 18:00 A Court, B Court, C Court
Club mix-in 18:00 - 23:15 A Court, B Court, C Court, COURT 1, COURT 5 - synthetic clay, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
CARDIO tennis 19:00 - 20:00 COURT 5 - synthetic clay
Thursday 17 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Ethan coaching 10:00 - 12:00 B Court
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Midweek social 14:00 - 16:00 A Court, B Court
George Junior Coaching 15:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Delainey Ackerman 19:00 - 20:15 C Court
John Hall 19:00 - 20:00 A Court
Rosemarie Clifton 19:00 - 20:00 B Court
John Loffhagen 20:15 - 21:30 A Court
Marc Barnard 20:15 - 21:30 C Court
Scott White 20:15 - 21:15 B Court
Friday 18 January 2019
Jamie Sordyl coaching 09:00 - 10:00 A Court
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Use paper booking sheet 17:00 - 21:00 COURT 1
Ladies 1st Team Match 19:00 - 21:30 COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Saturday 19 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:30 A Court, B Court, C Court, COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 08:00 - 11:00 A Court, B Court, C Court
Hiroko Coaching 08:00 - 21:30 C Court, Court 2
Gham Coaching 09:00 - 14:00 COURT 7 - synthetic clay
CARDIO tennis 12:00 - 13:00 COURT 7 - synthetic clay
Sunday 20 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:30 A Court, B Court, COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Gham Coaching 08:00 - 11:00 A Court
Hiroko Coaching 08:00 - 11:00 C Court
Postal match 18:00 - 20:15 COURT 7 - synthetic clay
Team players training session 18:00 - 20:15 A Court, B Court, C Court
Monday 21 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 A Court, C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
CARDIO tennis 19:00 - 20:00 COURT 5 - synthetic clay
Janice Coulthard 19:00 - 20:00 A Court
John Smith 19:00 - 20:00 B Court
Teshi Yamaguchi 19:00 - 20:15 C Court
Amy Tsao 20:15 - 21:30 A Court
Korin Harvey 20:15 - 21:30 C Court
Tracey Wessels 20:15 - 21:15 B Court
Tuesday 22 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Glenn Kuma-Mintha Coaching 14:00 - 16:00 C Court
Midweek social 14:00 - 16:00 A Court, B Court
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Cecily Mathias 19:00 - 20:00 A Court
FLOODLIT LEAGUE 19:00 - 21:30 COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Lesley McEvoy 19:00 - 20:00 B Court
Teshi Yamaguchi 19:00 - 20:15 C Court
Andy Kwok 20:15 - 21:30 C Court
Jack Brooker 20:15 - 21:30 A Court
Ruri Yamada 20:15 - 21:15 B Court
Wednesday 23 January 2019
Hiroko Coaching 10:00 - 18:00 A Court, C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Glenn Kuma-Mintha Coaching 14:00 - 15:00 C Court
George Junior Coaching 15:00 - 18:00 A Court, B Court, C Court
Club mix-in 18:00 - 23:15 A Court, B Court, C Court, COURT 1, COURT 5 - synthetic clay, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
CARDIO tennis 19:00 - 20:00 COURT 5 - synthetic clay
Thursday 24 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Midweek social 14:00 - 16:00 A Court, B Court
George Junior Coaching 15:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Delainey Ackerman 19:00 - 20:15 C Court
John Hall 19:00 - 20:00 A Court
Rosemarie Clifton 19:00 - 20:00 B Court
John Loffhagen 20:15 - 21:30 A Court
Marc Barnard 20:15 - 21:30 C Court
Scott White 20:15 - 21:15 B Court
Friday 25 January 2019
Jamie Sordyl coaching 09:00 - 10:00 A Court
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Use paper booking sheet 17:00 - 21:00 COURT 1
FLOODLIT LEAGUE 19:00 - 21:30 COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Saturday 26 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:30 A Court, B Court, C Court, COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 08:00 - 11:00 A Court, B Court, C Court
Hiroko Coaching 08:00 - 21:30 C Court, Court 2
Gham Coaching 09:00 - 14:00 COURT 7 - synthetic clay
CARDIO tennis 12:00 - 13:00 COURT 7 - synthetic clay
Sunday 27 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:30 A Court, B Court, COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Gham Coaching 08:00 - 11:00 A Court
Hiroko Coaching 08:00 - 11:00 C Court
Team players training session 18:00 - 20:15 A Court, B Court, C Court
Monday 28 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 A Court, C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
CARDIO tennis 19:00 - 20:00 COURT 5 - synthetic clay
Janice Coulthard 19:00 - 20:00 A Court
John Smith 19:00 - 20:00 B Court
Teshi Yamaguchi 19:00 - 20:15 C Court
Amy Tsao 20:15 - 21:30 A Court
Korin Harvey 20:15 - 21:30 C Court
Tracey Wessels 20:15 - 21:15 B Court
Tuesday 29 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Glenn Kuma-Mintha Coaching 14:00 - 16:00 C Court
Midweek social 14:00 - 16:00 A Court, B Court
George Junior Coaching 16:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Cecily Mathias 19:00 - 20:00 A Court
Lesley McEvoy 19:00 - 20:00 B Court
Teshi Yamaguchi 19:00 - 20:15 C Court
Andy Kwok 20:15 - 21:30 C Court
Jack Brooker 20:15 - 21:30 A Court
Ruri Yamada 20:15 - 21:15 B Court
Wednesday 30 January 2019
Hiroko Coaching 10:00 - 18:00 A Court, C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Glenn Kuma-Mintha Coaching 14:00 - 15:00 C Court
George Junior Coaching 15:00 - 18:00 A Court, B Court, C Court
Club mix-in 18:00 - 23:15 A Court, B Court, C Court, COURT 1, COURT 5 - synthetic clay, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
CARDIO tennis 19:00 - 20:00 COURT 5 - synthetic clay
Thursday 31 January 2019
Use paper booking sheet 07:00 - 21:00 COURT 1, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Hiroko Coaching 10:00 - 19:00 C Court, COURT 6 - synthetic clay, COURT 7 - synthetic clay
Midweek social 14:00 - 16:00 A Court, B Court
George Junior Coaching 15:00 - 19:00 A Court, B Court, C Court
Delainey Ackerman 19:00 - 20:15 C Court
John Hall 19:00 - 20:00 A Court
Rosemarie Clifton 19:00 - 20:00 B Court
John Loffhagen 20:15 - 21:30 A Court
Marc Barnard 20:15 - 21:30 C Court
Scott White 20:15 - 21:15 B Court

About this squash & tennis court reservation system

mycourts ® is a Registered Trademark of HBI Consulting Ltd
Copyright © 2005-2019 HBI Consulting Ltd